« Život

Fórum pridala Sabinka233, 30. september 2008, ďalšie jej diskusie »

Srdcovy selest

Sabinka233
sabinka233, 18 ročné dievča, 30. september 2008

cawko....mohol by mi nekto pls napisat ako mam prekonat sa v strachu aby som sa nebala ist na odber krvi a ece pls.....nevie niekto z vas co je to srdcovy selest alebo neco take...a ako prebieha vysetrenie u kardiologa....diki

0 Zareaguj!
Rebel
rebel, 14 ročný chlapec, 30. september 2008

odberu sa neboj. hoci vacsina dievcat sa boji, nieje to nic zle. ber to tak, ze to musi byt, a pomoze ti to ku zdraviu. a odber boli, jasne, ako kazda ihla, jednine co mas robit je, ze na to nebudes pozerat. mysliet asi budes vkuse... a sestricke povedz, ze ti este nebrali krv, ze sa bojis. ak nieje nejaka masochistka tak ti pomoze.
inac ten vpich az tak neboli....Haha))
a selest, to je vacsinou zvukova odozva chlopne srdca

Šelest vzniká prúdením krvi cez nejaký zúžený otvor, teda napríklad v srdci v oblasti chlopní / čo sú útvary medzi predsiaňami a komorami / . Normálne by šelest nemal byť počuteľný, vzniká napríklad pri chorobách chlopní, ale aj pri anémii keď sú chlopne v poriadku ale je zrýchlený prúd krvi. Tých príčin je všeobecne viac...

a vysetrenie? nicoho sa neboj, pripnu na teba take baloniky napojene na ekg a chvilu si s tym polezis. ekg ti zisti ako ti pracuje srdce a ci je vsetko ok. je to bezbolestne

1 Zareaguj!
Sabinka233

no ten odber krvi tak ten sa zopakoval mnohokrat ako aj ockovanie...naposledy som sa z nicoho nic u doktorky roztriasla z nicoho nic ked som isla ockovanie a odber krvi a ked som sla ako tak som sa rozplakala ani neviem ako....ale aj ten kardiolog ked mi nieco zisti a nedovoli cvicit tak asi to bude najhorsie ako v skle to nevadi ale mimo skoly

2 Zareaguj!
Sabinka233

a ece moze to mat aj nejake nasledky ten selest?

3 Zareaguj!
Rebel
rebel, 14 ročný chlapec, 30. september 2008

ale to je tvoja psychika, isto sa toho bojis, vnutorne, a navonok nechces nic preukazat, musis sa nadto povzniestHaha je to v pohode....
a ak ti nieco zisti, tak mbudes musiet pocuvat jeho prikazy, a nie robit nieco pozachrbat. srdce mas len jedno, a hoci je vela organov v pare, toto nieje, tak si to budess musiet chranit. a je mozne ze mas iba slaby selest, moze sa to napravit liecbou a potom bude vsetko ok. alebo ak je to vazne, co pochybujem, tak ti to napravia.
ak mas selest, nebudes moct svoje zrdce zatazovat.

4 Zareaguj!
Keuska
keuska, 24 ročná žena, Bratislava, 30. september 2008

k tomu odberu... ja som z toho mala panicky strach, snad do minuleho roka... potom som mala problemy s mandlami a bol tam jeden odber za druhym, az som si na to zvykla Hehe niezeby som tam chodievala s radostou, ale uz mi to nerobi taky problem ako kedysi.. podla mna si na to treba proste zvyknut

5 Zareaguj!
Sabinka233

no diki.....teraz si budem nato zacinat asi aj ja zvykat....

6 Zareaguj!
Keuska
keuska, 24 ročná žena, Bratislava, 30. september 2008

tak myslim, ze lepsie ako stresovat sa tym cely zivot, je to nevyhnutne, ten lekar potrebuje zistit hodnoty z tvojej krvi...

7 Zareaguj!
Bosorka221
bosorka221, 24 ročná žena, Prievidza, 30. september 2008

nooo spravia ti ekg.. to ti daju take prisavky na hrudnik a pak take remienky na nohjy a na ruky.. a chvilklu sa nesmies hybat.. a u mojho kardiologa pri tom hra este taka detska hudba Hehe tak mam naladu sa smiat.. ale bezbolestne.. v pohode Haha par sekundova zalezitost.. no a este ta popocuva a ides domov.. ja mam selest uz od malicka..kazdy rok som tam Hehe a pohoda.. noo a selest je vlastne taka prekazka, ktora brani priamemu prietoku krvi v srdci..(aspom myslim) bud nejaky maly vyrastok abo tak.. nic vazne,, niektorym ludom to aj pocas zivota zmizne.. inak aj mne uz malo.. ale to je detail..

8 Zareaguj!
Sabinka233

len ja sa bojim lebo bratranec mojej mami isiel kvoli srdcu na operaciu.....a preto je mozne ze som to zdedila a k tomu nik iny len tej jej bratranec ma takyto problem ostatny su zdravy co sa tyka srdca

9 Zareaguj!
D170
d170, 26 ročná žena, 30. september 2008

Veľa ľudí má z tým problémy. U veľa ľudí to začne v období dospievania a potom to časom samé zmizne. Aj ja som mala 4roky a zmizlo to tiež úplne samé.
Takže sa veľmi obávať nemusíš, neni to asi až také vážne

10 Zareaguj!
Evu11
evu11, 20 ročné dievča, Hlohovec, 30. september 2008

NEBOOOJ. Ja tam chodim kazdy rok, chodila som dva razy do roka na kardiologiu lebo som mala tu selest srdca. A co sa tyka vysetrenia nic to nie je, je to uplne bezbolestne, vobec to neboli, neboj nestresuj len pohoda,ja som vzdy stresovala a mala som tam vzdy vysoky pulza preto mi museli dat tabletky na vysoky pulz.

11 Zareaguj!
Sabinka233

no tak to budu muset daj aj mne najprv...

12 Zareaguj!
Sabinka233
sabinka233, 18 ročné dievča, 1. október 2008

no a akurat ma mama objednala na moje meniny....uzas a dva tyzdne vopred na krv.......si pokazim cely november....

13 Zareaguj!
Radulik7
radulik7, 19 ročné dievča, MLIEČNA ČOKOLÁDA, 1. október 2008

aj ja mam maly selest...vysetrenia se neboj Haha

14 Zareaguj!
Sabinka233
sabinka233, 18 ročné dievča, 1. október 2008

vysetrenia sa ani tak nebojim ako odberu krvi :'-(

15 Zareaguj!

Pridaj svoj koment

Logni sa a komentuj
  • Nick:
  • Heslo:

Ty ešte nie si na BIRDZ?
Regni si nové konto a nájdi si friendov.
BIRDZ je total zadara!   Registrácia

15reakcií
Birdzová roleta chráni fotky, blogy a písance pred pohľadmi okoloidúcich.
TOPlist